Az esküvő leggyakoribb kellékei

Biztosan szembesültél vele, mennyi mindennek kell utánajárni az esküvőszervezés során, ezért engedd meg, hogy megspóroljak neked néhány kört és összegezzem, melyek azok a grafikák, amelyek segítik a vendégek eligazodását a Nagy napon.

Manapság egyre gyakoribbak az ún. mikroesküvők, ahol a legszűkebb körben ünnepel a pár, azonban ez a lista inkább az 50 fősnél nagyobb lagzi esetén válhat hasznodra.

Rögtön ki is fejtem milyen típusok szoktak előfordulni az egyes elemeken belül, így akár ötletet is meríthetsz a kivitelezést illetően.

1. ÜLTETÉSI REND
Asztalok sorszáma szerint vagy ABC sorrendben tüntetjük fel rajta a vendégek neveit, így megkönnyítve számukra, hogy hol foglaljanak helyet a vacsora során.
• Nyomtatott tábla
Ez lehet álló vagy fekvő tájolású, rend szerint festőállványra teszik vagy fém állványra lógatják a dekoratőrök és kisebb élővirágos díszítéssel teszik teljessé

• Ülésrend kártyák
Asztalok szerinti névsor, amelyet egyenként külön kártyákra nyomtatunk; rögzíthető képkeretbe vagy fa táblára, esetleg zsinegre csíptetve

2. ASZTALSZÁM
Az elnevezés ellenére, a helyszínen berendezett asztalok megkülönböztetésére nem csak számozást használhatunk, hanem el is keresztelhetjük őket városnevek, bandanevek, vagy bármi egyéb alapján, ami rátok jellemző lehet.
Általában külön képkeretbe, fa talapzatba állítva vagy mini állványra téve helyezik ki, de virágkompozícióba szúrható verziót is készítettem már.

3. MENÜKÁRTYA
Ezen az étel- és italválaszték mellett a desszerteket és/vagy koktélokat is felsorolhatjuk. Utóbbiaknak egyébként külön táblát is készíthetünk, ha külön desszertasztal vagy italbár kap helyet a helyszínen.

Egyre gyakoribb igény, hogy az allergén összetevőket jelöljük az egyes ételek mellett, ami egy olyan apró figyelmesség a vendégek felé, amit érdemes megfontolni.
• Kinyitható menükártya
Ez a típus megáll önmagában, nem igényel semmilyen támaszt vagy tartót. Elejére az esküvői logótokat / monogramotokat is tehetjük, belső oldalán pedig a menü olvasható
• Egyszerű menülap
Lehet egy- vagy kétoldalas, általában minden vendég terítékére kerül egy és így akár névre szóló is lehet (ennek megvalósítására több ötletem is van, de majd egy másik blogposztban mutatom be a lehetőségeket).
Készülhet asztalonként is egyetlen darab, ekkor azonban szükség lesz valami tartókára, amiben megáll. Ez a típus csak úgy az asztalra fektetve vagy az asztali virágdekorációnak támasztva rettenetesen távol áll a kifinomultságtól.
• Hasáb
Mindenképpen arra bíztatnálak, hogy a háromszög alapú hasáb formátumot kerüld el, ha modern megjelenést szeretnél kölcsönözni az esküvői asztaloknak. Tudom, mennyire csábító, hogy asztalszámként is funkcionálhat, ugyanakkor nagyon divatjamúlt ez a típus, aminél sokkal jobb megoldások léteznek, valamint nagyon kevés az az asztaldekoráció, amit ne tenne tönkre összhatásában ez a forma. Vegyük úgy, hogy nincs is a listámon. :D

4. ÜLTETŐKÁRTYA
Kerülhet rá a vendég teljes neve vagy csak becenév is, ahogy tetszik.

• Egyoldalas kártya

Jól mutat a tányéron vagy textilszalvétán, esetleg a terítékre kerülő menülap mellé helyezve is elegáns lehet
• Hajtott kártya
Tudod, ez a klasszikus háztető formára hajtott verzió. Amikor a minta a hátoldalára kúszik, az izgalmas részlete lehet az asztalnak
• Matrica vagy kisérőkártya a köszönőajándékon

Nem is feltétlenül kell kártyának lennie, ha köszönetajándékkal kedveskedünk a vendégeknek. Legyen az gyertya, bonbon vagy mini cserepes növény, sokféleképpen tudjuk őket névre szólóvá tenni.

+1
A fentieken kívül egyre gyakoribb kellék a vendégkönyv vagy fotóalbum is az esküvőkön. Midamellett, hogy a szelfiautomata és az instax fotósarok elmaradhatatlan kiegészítője, amibe a vendégek üzenetet is írhatnak a beragasztott képek mellé, később az esküvőről készült profi fotókkal is bővíthetitek az albumot. Így aztán egy igazán szép emlékkönyv válhat belőle, amelyet évek múlva is örömmel lapozgathattok. :)

Previous
Previous

Mi kerüljön a meghívóra?